America's Oldest Rowing Club
Ever Since 1838

Firebee Sprints

Firebee Sprints

TONIGHT

Racers: Arrive 30 minutes before your Launch time

Family, Friends, and other Spectators Welcome

Please Stay for the Award Ceremony at the end!

 

               
    L 4:40      R 5:00     #1. Girls' B Singles       1000m
    1 2 3 4 5 6
    Jillian Lee Emily Botelho Maria Ianotti Brooke DiDonato Hannah  Adams  
               
    Potter Hill Brush Bhatia Grey Nameless  
               
    L 4:50    R 5:20           #2.  Zephyrs              500m 
    1 2 3 4 5 6
    Hannah Fitts Evan Vallot Mariah McDonald Peter Satterthwaite Janice Powers  
               
    Z Z Z Z Z  
               
               
    L  5:00      R 5:30      #3.  Girls' C Singles           1000m
    1 2 3 4 5 6
    Catherine Donnelly Kellyn Doer Mary Hanna Victoria Arpander Cassandra Gendron  
               
    Armstrong Chute Twaddle Barbara G Khar  
               
               
    L 5:10         R 5:40     #3. Boys' B Racing Singles             1000m
    1 2 3 4 5 6
    Nathan Gorriaran Ghazi Ahmad Toby Satterthwaite John Vaughn    
               
    Perry Potter Bhatia Dolphin    
               
               
    L 5:30      R 6:00     #6. Girls' A Singles              1000m
    1 2 3 4 5 6
    Caitlyn Mason Gina Vestuti Paige Mattos Olivia Harwood    
               
    Brush Hill Razee Grey Namless    
               
    L 5:40          R 6:10         #3. Boy's A Racing Singles             1000m
    1 2 3 4 5 6
    Marco Vestuti Harrison Hopfenberg Shailen Sampath Max Fitzgerald    
               
    Sanderson Wilhelm Garber Daniels    
               
               
    L 5:50      R 6:20   #8. Adult Dolphin/Trainers A                     1000m
    1 2 3 4 5 6
    Sean Rogers Anne Hird Adam Driesman Dan Zussman Cindy Gorriaran  
               
    Hurley Twaddle Rossner Chute Barbara G  
               
               
    L 6:30   R 7:00        #10. Open Sweeps & Quads           1000m
    1 2 3 4 5 6
    Youth 4x Youth 4+ A Girls 2x Youth 4+ B    
    Gina Vestuti Abby Dolan Paige Mattos Marco Vestuti    
    Caitlin Mason Isabella Millard Olivia Harwood Max Fitzgerald    
    Shailen Sampath Erin Devin   TBA    
    Harrison Hopfenberg Maria Ianotti   TBA    
      Annie Medieros   TBA    
               
    Jumavia Kilguss K-L TBA    
               
    7:30 Award Ceremony and Final Remarks